Fot. Facebook.com/dominik.tarczynski

Opozycji nie udało się podczas środowego posiedzenia Sejmu odwołać z zajmowanej funkcji Przemysława Czarnka. W czwartek do sprawy odniósł się w programie #Jedziemy w TVP Info eurodeputowany PiS Dominik Tarczyński, który zwycięskie dla ministra edukacji i nauki głosowanie nazwał „obroną przed szaleństwem lewactwa”.

– Przemysław Czarnek jest wielkim patriotą, jest człowiekiem wspaniałym, który jest otwarty. Przedstawiał sposób myślenia, który dotyczy wolności na uniwersytetach – mówił Tarczyński.

Polityk stwierdził, że głosowanie nad wotum nieufności dla ministra „było głosowaniem, w mojej ocenie, jednym z najważniejszych”, gdyż „dotyczyło kwestii fundamentalnych”.

– Chodziło o wizję Polski, wizję narodu polskiego, tego co po sobie zostawimy: to znaczy w jaki sposób edukowani będą ludzie. Czy będzie to indoktrynacja lewacka, wyłączająca wszystko to, co jest związane z tożsamością europejską, chrześcijańską, a więc tradycją wieloletnią z nowoczesną rewolucją lewacką, którą widzieliśmy już wielokrotnie, które upadały i zjadały własne dzieci – oświadczył Tarczyński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę