Europoseł PiS Dominik Tarczyński oskarżył Platformę Obywatelską o działania wymierzone w niepodległość Polski. Jak zauważył, politycy Platformy „głosują cały czas przeciwko reformom i tak naprawdę sprzyjają Rosjanom i Niemcom i chcą, żeby Polska była podległa”.

– Sytuacja jest bardzo prosta: my chcemy Polski wielkiej, dumnej, rozwijającej się, a Platforma takiej Polski nie chce – mówił polityk partii Jarosława Kaczyńskiego w niedzielnym programie „Woronicza 17” w TVP Info. Jego zdaniem PO „chce Polski podległej, co widać po głosowaniach”. – Przecież to europarlamentarzyści PO głosowali przeciwko Via Carpatia, potężnemu projektowi, który rozwinie Polskę na lata – stwierdził Tarczyński.

Polityk skomentował w ten sposób postulaty kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który opowiedział się za wstrzymaniem budowy przekopu Mierzei Wiślanej i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zaoszczędzone pieniądze miałyby zostać przeznaczone na pomoc ludziom, którzy stracili pracę w wyniku pandemii koronawirusa.

– Jeżeli Platforma jest przeciwko jakiemukolwiek projektowi, to jest pytanie, kto na tym zarabia albo komu na tym zależy – oznajmił Tarczyński. Jak dodał, postulowane przez Trzaskowskiego i Koalicję Obywatelską przerwanie obu inwestycji leży wyłącznie w interesie Moskwy i Berlina.

– Jeżeli chodzi o Mierzeję Wiślaną, to oczywiście Rosjanie nadal są zainteresowani, żeby Polska była podległa i abyśmy mieli problemy komunikacyjne – oświadczył eurodeputowany PiS. Z kolei głównym zainteresowanym w tym, by nie powstał CPK, jest niemiecki rząd, „dlatego że to Lufthansa jest głównym przewoźnikiem, który w Europie rozdaje karty”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę