Prawicowy publicysta dr Jerzy Targalski na antenie Telewizji Republika w programie „Geopolityczny Tygiel” z zadowoleniem odniósł się do niedawnych problemów zdrowotnych kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Według Targalskiego chora i słaba Merkel to dobra wiadomość dla Polski.

– Choroba Angeli Merkel jest w naszym interesie. Choroba powoduje, że centralny ośrodek dyspozycyjny słabnie. Słabnie dlatego, że Angela Merkel musi odejść, nie będzie mogła nawet z tylnego siedzenia sprawować kontroli – stwierdził politolog.

Podkreślił również, że „kiedy Angela Merkel słabnie –  bo nawet gdyby została do końca kadencji to, że będzie prawdopodobnie jeździć na wózku czy że nie będzie pełnosprawna, to oznacza tylko tyle, że nie będzie w stanie kontrolować sytuacji tak jak dotychczas”. –  To wszystko działa na naszą korzyść – zauważył.

Targalski w środowisku prawicowym uchodzi za autorytet w sprawach międzynarodowych, a także lustracyjnych. Podczas poprzednich rządów PiS był wiceprezesem Polskiego Radia i przyczynił się do zwolnienia wielu dziennikarzy, nazywając ich „gomułkowsko-gierkowskimi złogami”. Obecnie został zatrudniony przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w Akademii Sztuki Wojennej.

Wypowiedź publicysty spotkała się potępieniem Internautów. „Moralne dno”, ocenił Targalskiego jeden z nich. „Ciekawe jak zareagowałaby prawa strona gdyby ktoś np. w TVN powiedział, że choroba Jarosława »jest w naszym interesie«?”, zauważył inny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę