Nie tak dawno Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco polo Bayer Full, zachwycał się prezydentem Andrzejem Dudą, zachwalając, że podczas przemówień kandydatowi PiS w wyborach prezydenckich „miód kapie z ust” i „ma pyłek kwiatowy na ustach”. Teraz, popierający partię Jarosława Kaczyńskiego wokalista, postanowił skomentować na Twitterze bieżącą politykę.

Świerzyński poświęcił swoje wpisy aborcji oraz prezydentowi Turcji Erdoganowi. Stały się one przedmiotem kpin internautów ze względu na popełnione przez muzyka błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

https://twitter.com/s_swierzynski/status/1236482636090093568

We wpisie dotyczącym aborcji lider Bayer Full źle napisał nazwisko lidera SLD oraz słowo „tchórze”. Z kolei, komentując politykę migracyjną Erdogana, z błędem napisał wyrażenie „za późno”.

https://twitter.com/s_swierzynski/status/1236479891366973440

Internauci okazali się dla niego bezlitośni. Poniżej tylko kilka z komentarzy.

„Zainwestuj w słownik ortograficzny człowieku, bo aż oczy bolą”, napisała Samantha.

„Takimi tweetami dokonuje pan egzekucji na polskiej ortografii…”, zauważył Richard Goldman.

„No, tchórz pisze się trochę inaczej… Ale czego można się spodziewać po kimś, kto spija z ust PAD-a…”, skomentował Zbyszek.

„Na litość boską człowieku. Wielu ludzi czasami zrobi błąd ortograficzny, ale w twoim wypadku mam obawy, czy potrafiłbyś napisać poprawnie swoje nazwisko. Skąd się biorą aż takie matoły???”, zauważył MiłyMiłosz.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę