Tego nikt się nie spodziewał! Merkel pochwaliła Morawieckiego!

Zaskakujące słowa wypowiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w Berlinie przy okazji rozmowy w cztery oczy z premierem Mateuszem Morawieckim na sesji politycznej IX Petersburskiego Dialogu Klimatycznego.

   

Szefowie rządów Polski i Niemiec rozmawiali głównie o polityce migracyjnej. Nie doszło jednak do żadnych wiążących ustaleń.

Po spotkaniu z Angelą Merkel polski premier na konferencji prasowej zaskoczył dziennikarzy, mówiąc, że niemiecka kanclerz pochwaliła Polskę za przyjmowanie uchodźców.

   

Relacja Morawieckiego z rozmowy z szefową niemieckiego rządu była tym większą niespodzianką, że PiS nie kryje swojego negatywnego stosunku do otwierania granic dla migrantów.

– Staramy się znaleźć konsensus w tej sprawie – mówił Morawiecki po spotkaniu z Merkel, odnosząc się do kwestii migracyjnych. – Tutaj pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy sporo uchodźców z Azji Centralnej, którzy tutaj do nas przybywają, ale również zza naszej wschodniej granicy – ujawnił premier szczegóły rozmowy z niemiecką kanclerz.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News