Gubernator Teksasu Greg Abbott poinformował, że uczeń jest podejrzany o zastrzelenie 10 osób i ranienie dziesięciu innych. Masakra miała miejsce w szkole średniej w Santa Fe w stanie Teksas.

Zgodnie z przekazanymi przez gubernatora informacjami, nastolatek mordując użył strzelby i rewolweru. Broń legalnie należała do ojca ucznia. Abbott dodał, że to „jeden z najohydniejszych ataków, jakich doznały w historii teksaskie szkoły”. Wspomniał również, że w mieszkaniu młodego mordercy, w aucie i w pobliżu szkoły natrafiono na ładunki wybuchowe. M.in. była to butelka z płynem zapalającym.

Agencja AP otrzymała od anonimowego przedstawiciela organów egzekwowania prawa informację, że sprawca krwawego piątku w szkole to 17-letni Dimitrios Pagourtzis. Udzielał się jako zawodnik szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego oraz należał do zespołu tanecznego działającego w lokalnej parafii prawosławnej.

Przedstawiciele szpitali podali do wiadomości, że dwie osoby, które zostały ranione podczas strzelaniny są w stanie krytycznym.

Miasto Santa Fe jest położone w odległości 50 km od Houston w kierunku południowo-wschodnim.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!