Konfederacja zapowiedziała, że złoży do Sądu Najwyższego protest wyborczy i będzie domagać się unieważnienia niedzielnych wyborów parlamentarnych. Politycy Konfederacji uważają, że telewizja publiczna, nie wykonując korzystnego dla ich ugrupowania wyroku sądu w trybie wyborczym, wywołała w widzach przekonanie, że nie warto głosować na Konfederację, gdyż nie przekroczy ona progu wyborczego.

– Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – podkreślił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie jeden z liderów Konfederacji poseł Robert Winnicki.

Zgodnie z orzeczeniem sądu w sobotę, w trakcie trwającej ciszy wyborczej, TVP miała obowiązek opublikować sześć sondaży pokazujących, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy. Nie zrobiła tego.

Jak stwierdził jeden z liderów Stronnictwa Narodowego Michał Wawer, w wyniku złamania przez TVP prawa, 3 miliony widzów „Wiadomości” pozostawały w przekonaniu, że Konfederacja z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. –Tutaj doszło do otwartego zignorowania, zlekceważenia prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego – podkreślił Wawer.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę