REKLAMA

komar
fot. Pixabay

Komary to dokuczliwe insekty, które zatruwają nam życie, bo głośno bzyczą, a ich ukąszenia potrafią być naprawdę męczące. Na zewnątrz snują się całymi tabunami i chętnie wlatują do domów. Jak sobie z nimi poradzić? Wystarczy 1 trik i po kłopocie.

REKLAMA

Coca-cola to skuteczny odstraszacz na komary

Nazwa tego napoju to nie zbieg okoliczności. Pochodzi ona od nazw liści koki i drzewa (orzecha) coli, który rośnie w strefach tropikalnych. W coca-coli znajduje się wapń, kofeina, cukier, barwniki i kwas fosforowy. Co ciekawe ten płyn wpływa na układ nerwowy i działa jak narkotyk. Poprawia też samopoczucie i jest smaczny. Ale coca-cola nie jest zalecana dla każdego. Wszystko dlatego, że zawiera dużo cukru, który nie wpływa korzystnie na wątrobę i trzustkę. Z drugiej strony mogą pić ją osoby, które zmagają się z chorobą lokomocyjną czy problemami żołądkowymi. Ponadto napój ten sprawdzi się w domu podczas sprzątania. Usuwa rdzę i trudne zabrudzenia.

Dlaczego warto użyć coca-coli na komary?

Jeśli miałeś kiedyś do czynienia z komarami, to na pewno wiesz, że walka z nimi bywa problematyczna. Jednak niektóre metody działają na nie zaskakująco dobrze – na przykład ta omawiana przez nas dzisiaj.

REKLAMA

Przy pomocy popularnego napoju szybko pozbędziesz się uciążliwych insektów zarówno z domu, jak i ogrodu. A wszystko dzięki niektórym substancjom obecnym w coca-coli, które natychmiast poskromią komary. W związku z tym nie ma potrzeby kupowania drogich straszaków czy środków owadobójczych, a jak wiadomo, nie zawsze przynoszą one upragnione rezultaty. Do walki z niechcianymi gośćmi użyj produktu, który prawdopodobnie już masz w kuchni.

Na początku weź naczynie, wlej do niego coca-colę i umieść w miejscu, gdzie zazwyczaj fruwają komary. Słodkie składniki zawarte w płynie zwabią osobniki. Jak magnes działa na nie także dwutlenek węgla. W ten sposób intruzi sami się zniszczą.

REKLAMA

Czytaj też: Robaki kurzowe mogą czaić się w Twoim domu. Zwalczysz je 1 sposobem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA