REKLAMA

Rolnik z Sardynii Cristian Mallocci nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Gdy jego suczka Spelacchia, rasy mieszanej urodziła młode, jego oczom ukazały się szczeniaki, wśród których wyróżniał się jeden…z zielonym futerkiem! O całym zdarzeniu informuje agencja Reutera.

Cristian Mallocci to włoski rolnik pochodzący z Sardynii. Mężczyzna prowadzi własne gospodarstwo razem ze szwagrem. Ich stado owiec zawsze zagania biała suczka Spelacchia.

REKLAMA

Ukochana suczka przyniosła na świat ośmioro małych szczeniaków 9 października.  Jeden z nich ma sierść w zielonym kolorze. Wyjątkowy piesek otrzymał mię Pistacchio, czyli Pistacja. Pozostałe młode miały białą sierść, tak jak ich mama.

Według Agencji Reutera, zielone futro u psów występuje bardzo rzadko lecz zdarza się u młodych. Jest to spowodowane kontaktem w łonie matki z zielonym pigmentem zwanym biliwerdyną. Wyjątkowa barwa umaszczenia Pistacji z czasem będzie zanikać. Każdego dnia piesek jest coraz bielszy.

Mallocchi uważa te niezwykłe narodziny za dobry znak. Zielony kolor jest symbolem nadziei i szczęścia, a tego potrzebują teraz wszyscy ludzie w erze pandemii koronawirusa.