Fot. You Tube

– Jarosław Gowin musi zdecydować, co on chce budować. Jedną nogą chce być w opozycji, a drugą w koalicji. Chce jednocześnie czerpać profity wynikające ze sprawowania władzy, a z drugiej strony cieszyć się ze współpracy z opozycją. To takie budowanie kładki na przyszłość – powiedział na antenie telewizji wPolsce.pl Marek Sawicki z PSL.

– Był czas w maju i czerwcu ubiegłego roku (kryzys związany z wyborami kopertowymi – red.), kiedy można było te sprawy załatwić i zmienić układ sił w Sejmie. Ten pociąg już odjechał. To, co robi Adam Bielan, z aprobatą Jarosława Kaczyńskiego, ma na celu oskubanie Jarosława Gowina z parlamentarzystów – dodał polityk.

W ocenie Sawickiego prezes PiS przyjął ostatnio taktykę budowania doraźnej większości dla poszczególnych głosowań. – Jarosław Gowin potwierdził w tym tygodniu, że jest trwałym elementem rządu Jarosława Kaczyńskiego i nie ma zamiaru tej ekipy opuszczać. Dyskusja o listach wyborczych jest dziś bezzasadna. Wybory są w 2023 roku. My robimy swoje i budujemy Koalicję Polską – podkreślił były szef resortu rolnictwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę