Wyniki tego badania nie wróżą dobrze opozycji. PiS jest wciąż liderem popularności i przewaga tej partii nad PO trudna będzie do nadrobienia. Z najnowszego sondażu dla Super Expressu, który przeprowadził Instytut Badań Pollster, wynika, że partie Kaczyńskiego i Schetyny dzieli dystans wynoszący aż 15 proc.

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu miały się odbyć w najbliższą niedzielę, pierwsze miejsce zajęłoby PiS z wynikiem 39 proc. Znacznie mniej ankietowanych, 24 proc., zadeklarowało, że swój głos oddałoby na Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadłoby partii Wiosna Roberta Biedronia, na którą chce głosować 12 proc. badanych.

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze dwie partie: Kukuz’15 z poparciem wynoszącym 6 proc. i oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które mogłoby liczyć na 5 proc. głosów. Do Sejmu nie weszłyby SLD, Wolność Korwina-Mikkego oraz Nowoczesna.

Wybory do polskiego parlamentu odbędą się jesienią bieżącego roku. Ich dokładna data będzie wyznaczona przez prezydenta najpóźniej na 90 dni przed końcem kadencji Sejmu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę