„Premier Morawiecki zamiast wyjaśniać Komisji Europejskiej kwestie naruszania sędziowskiej niezawisłości, będzie jutro bawił się z wielbicielami Putina: Orbanem i Salvinim. Tak buduje się nowa Wspólnota Niepodległych Państw”, napisał na Twitterze Borys Budka, odnosząc się do planowanego na czwartek spotkania premierów Polski, Węgier i Włoch.

Wpis lidera PO skomentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. „Jutro narada PMM z Orbanem i Salvinim, więc biedny Budka bredzi jak zwykle”, ocenił polityk PiS.

„Cała europejska niby-chadecja trzęsie portkami, że w Parlamencie Europejskim powstaje prawicowa siła, która ją zepchnie do opozycji w następnych wyborach”, stwierdził Terlecki.

Tematem rozmów Morawieckiego, Salviniego i Orbana ma być próba stworzenia nowej frakcji w Parlamencie Europejskim. Po tym jak węgierski Fidesz wystąpił z kierowanej przez Donalda Tuska Europejskiej Partii Ludowej, Viktor Orban planuje utworzenie nowej grupy w PE. Grupa mogłaby skutecznie bronić interesów państw europejskich przed działaniami Komisji Europejskiej, która chce zwiększyć swoje kompetencje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę