Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki odniósł się w mediach społecznościowych do wiecu prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie i przy okazji zaatakował jego najgroźniejszego konkurenta Rafała Trzaskowskiego.

Mimo niekorzystnej pogody i padającego deszczu na krakowskim rynku zjawiło się liczne grono zwolenników urzędującego prezydenta. Duda w swoim wystąpieniu skrytykował politycznych oponentów. Stwierdził, że rządy koalicji PO-PSL były dla gospodarki gorsze niż koronawirus, gdyż w latach 2007–2015 mieliśmy prawie dwukrotnie więcej bezrobotnych niż obecnie.

Słowa kandydata PiS zostały uznane przez politycznych oponentów za niedopuszczalne i świadczące o tym, że Andrzej Duda boi się przegranej w wyborach. Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza zarzucił urzędującemu prezydentowi, że jego słowa o koalicji PO-PSL to była „czysta nienawiść”.

Zupełnie inaczej niedzielne wystąpienie głowy państwa skomentował Ryszard Terlecki z PiS. „Andrzej Duda w Krakowie. Deszcz nie zraził jego zwolenników. Grupka przeciwników wypadła śmiesznie i bezradnie. Za tydzień Kraków zagłosuje na swojego Prezydenta. Warszawskiego nieudacznika zostawimy Warszawie”, napisał wicemarszałek Sejmu na Twitterze, nie szczędząc przy okazji uszczypliwości Rafałowi Trzaskowskiemu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę