Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na briefingu prasowym w Sejmie został zapytany o sytuację w służbie zdrowia w kontekście częstych ostatnio informacji o braku lekarzy i zamykaniu z tego powodu oddziałów szpitalnych oraz niektórych szpitali. W ocenie polityka PiS sytuacja polskiej służby zdrowia jest coraz lepsza, a to, co w niej szwankuje, to wina Platformy Obywatelskiej,  a nie obecnej władzy.

– To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili – oświadczył Terlecki.

Zapewnił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się poprawić sytuację w tym obszarze i wiele już zrobił. Jednak, jak zaznaczył, nie może to nastąpić szybko.

 

– Mamy, można powiedzieć, dalekosiężny plan na przyszłość, który przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski – powiedział polityk, nawiązując do obietnic PiS ujętych w programie „Piątka dla zdrowia”, które zostały ogłoszone na sobotniej konwencji partii w Opolu.

– Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo – bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień – będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia – wyjaśnił Terlecki i dodał, że „publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie”.

https://twitter.com/MarcinWolter/status/1179388652713107456


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę