W Warszawie i Łodzi Mobilne powstały mobilne punkty testów na koronawirusa. Laboratoria prowadzi polska sieć Diagnostyka. W mobilnym punkcie pobrań typu Drive & Go-Thru, każdy może przebadać się na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” uruchomiono na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie. Drugi mobilny punkt sieci Diagnostyka znajduje się przy Al. Politechniki 4, na parkingu EXPO w Łodzi. Co najciekawsze, osoba która chce wykonać test, nie musi nawet wysiadać z samochodu!

Jak informuje Spider’s Web, personel medyczny może wykonać taki test bezpłatnie, a wszyscy inni muszą zapłacić za badanie 584 zł. Nie jest to niska cena, ale w obecnych czasach, warto ją zapłacić i mieć pewność – w trosce o siebie i swoich najbliższych.

Pomysł na mobilne punkty sprawdził się już w innych krajach – na przykład w Niemczech. Badania są wykonywane są metodą real time RT-PCR, za pomocą testów z certyfikatem CE-IVD, które są autoryzowane i zgodne z rekomendacjami WHO. Badania są realizowane za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i przy współpracy z sanepidem. Wyniki są raportowane do organów państwowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę