Jak poinformował w poniedziałek „The Guardian”, władze Wielkiej Brytanii zażądają od Rosji wydania dwóch rosyjskich obywateli, którzy są podejrzewani przez brytyjskich śledczych o próbę otrucia byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala za pomocą silnie toksycznej substancji nowiczok.

Według gazety, odpowiedni wniosek w tej sprawie został przygotowany na podstawie informacji uzyskanych w toku trwającego od marca śledztwa, w które zaangażowana jest nie tylko policja, ale także agencje wywiadowcze. Z informacji, do których dotarł „The Guardian”, wynika, że śledczy ustalili dokładny przebieg pobytu Rosjan w Wielkiej Brytanii.

Informatorzy brytyjskiego dziennika ujawnili, że decyzja o złożeniu formalnego wniosku o ekstradycję podejrzanych o próbę zabójstwa Skripala i jego córki Julii zapadła po serii dyskusji wewnątrz brytyjskiej administracji między tymi, którzy domagają się ostrzejszego kursu wobec Kremla, oraz tymi, którzy obawiają się, że może to być bezcelowy ruch w sytuacji spodziewanej odmowy ze strony Moskwy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę