The Interceptor ujawnia! Doradca Bidena finansował badania nad koronawirusami z rodziny SARS w laboratorium w Wuhan

Joe Biden
Fot. Facebook.com/WhiteHouse

Potężne, ciemne chmury zebrały się nad Anthonym Fauci – głównym doradcą medycznym Joe Bidena oraz dyrektorem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID). The Intercept ujawnił szokujący artykuł, który pokazuje dowody na to, że Fauci finansował badania nad wirusami z rodziny SARS… w laboratorium w Wuhan.

REKLAMA

W maju 2021 r. dr Fauci – w swoim zeznaniu przed komisją senacką badającą, czy USA finansowały badania nad „wzmocnieniem funkcji” (gain-of-funtction, GoF) w Instytucie Wirusologii w Wuhan – stwierdził, że NIH (Nationa Institute of Health) „nigdy nie finansował i nie finansuje GoF”.

The Intercept dowiedział się jednak – przy pomocy wniosku Freedom of Information Act (FOIA) – że NIH przyznał grant w wysokości 3,1 mln USD na badania nad wirusem, przenoszonym przez nietoperze. Grant otrzymała grupa o nazwie EcoHealth Alliance, która przeznaczyła 599 000 USD z tej kwoty na badania w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

„Materiały potwierdzają, że granty wsparły konstrukcję – w Wuhan – nowych chimerycznych koronawirusów związanych z SARS, które łączyły gen kolca z jednego koronawirusa z informacją genetyczną z innego koronawirusa i potwierdziły, że powstałe wirusy mogą infekować ludzkie komórki” – powiedział dr Richard Ebright, biolog molekularny z Rutgers University i ekspert, który rozmawiał z The Intercept, po czym rozwinął temat na twitterze.

REKLAMA

Kilku republikanów zasugerowało już, że dr Fauci musi stawić czoła pełnemu śledztwu.

Wasze pieniądze z podatków sfinansowały badania nad koronawirusem w Instytucie Wirusologii Wuhan w Chinach.
— Reprezentant Jim Jordan (@Jim_Jordan) 7 września 2021 r.

NIH Fauci sfinansował NIEBEZPIECZNE badania nad wzmocnieniem funkcji (GoF) w Laboratorium Wuhan. Ten sam człowiek, który chce zamaskować twoje dzieci i trzymać nas ZAMKNIĘTYCH na zawsze, pomógł wywołać tę pandemię. Jak on może nadal mieć pracę? Fauci musi zostać natychmiast WYRZUCONY i PODDANY ŚLEDZTWU! pic.twitter.com/BkCvMD1gDt
— Ronny Jackson (@RonnyJacksonTX) 3 września 2021

Podziel się: