Apel wystosowany przez Theresę May do Brytyjczyków został opublikowany dziś we wszystkich największych gazetach. W liście apeluje ona o poparcie dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie Brexitu. – Porozumienie leży w naszym narodowym interesie – dla naszego całego kraju i całego narodu, niezależnie od tego czy głosowałeś(aś) 'opuścić’, czy 'pozostać’ – można przeczytać w apelu Theresy May.

Agencja prasowa Reuters podkreśla, że apel był „dramatyczny i bezpośredni”. W liście May zapewniła także, że z całych sił będzie zabiegała o przeforsowanie porozumienia w sprawie Brexitu przez brytyjski parlament. Partie opozycyjne stanowczo wypowiedziały się, że będą głosować przeciwko takiemu rozwiązaniu.

– Chcę żeby był to moment odnowy i pojednania dla naszego całego kraju. Musi to być cezura, w której porzucimy na dobre etykiety 'opuścić’ i 'pozostać’ i będziemy ponownie zjednoczeni – napisała w apelu premier Theresa May. Powszechnie uważa się, że wynegocjowane porozumienie z Unią dotyczące Brexitu zostanie odrzucone przez parlament.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę