Theresa May apeluje do Brytyjczyków: Porozumienie leży w naszym narodowym interesie!

Apel wystosowany przez Theresę May do Brytyjczyków został opublikowany dziś we wszystkich największych gazetach. W liście apeluje ona o poparcie dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie Brexitu. – Porozumienie leży w naszym narodowym interesie – dla naszego całego kraju i całego narodu, niezależnie od tego czy głosowałeś(aś) ‚opuścić’, czy ‚pozostać’ – można przeczytać w apelu Theresy May.

Czytaj także:  Macierewicz: Demonstranci chcą zniszczyć katolicki naród polski i całą cywilizację!

Agencja prasowa Reuters podkreśla, że apel był „dramatyczny i bezpośredni”. W liście May zapewniła także, że z całych sił będzie zabiegała o przeforsowanie porozumienia w sprawie Brexitu przez brytyjski parlament. Partie opozycyjne stanowczo wypowiedziały się, że będą głosować przeciwko takiemu rozwiązaniu.

– Chcę żeby był to moment odnowy i pojednania dla naszego całego kraju. Musi to być cezura, w której porzucimy na dobre etykiety ‚opuścić’ i ‚pozostać’ i będziemy ponownie zjednoczeni – napisała w apelu premier Theresa May. Powszechnie uważa się, że wynegocjowane porozumienie z Unią dotyczące Brexitu zostanie odrzucone przez parlament.