REKLAMA

pralka, skrytka na detergenty
fot. screen Youtube / Little Master

Jak robić oszczędne pranie? Powinna to wiedzieć każda zaradna gospodyni. Istnieje aż kilka skutecznych sposobów, które warto poznać. Dzięki temu twój portfel na tym nie ucierpi, a rachunki za prąd polecą w dół. Zobacz, jak robić ekonomiczne pranie.

REKLAMA

Pranie będzie wydajne i nawet przyjemne, a kupowanie kolejnych środków czystości wcale nie będzie konieczne, gdy zrobisz przed praniem 1 rzecz. Dzięki domowej metodzie zasilisz domowy budżet i nie będziesz musiał używać tak dużej ilości płynu do płukania.

Czyste i tanie pranie. Wypróbuj patent z gąbkami do sprzątania

Pranie pachnące świeżością bez żadnych zabrudzeń może uprzyjemnić każdemu dzień. Ale niektóre inne rzeczy, kosztują. W ciągu roku wydajemy dość sporo pieniędzy na sklepowe detergenty. Na szczęście można zarządzać domowymi finansami w bardziej przemyślany sposób, wydając mniej pieniędzy na płyn do płukania tkanin. Nie musisz wlewać środka wprost do pralki, po prostu użyj płaskich gąbek do sprzątania. Potnij je nożyczkami na zgrabne paski i weź szczelnie zamykane plastikowe pudełeczko.

REKLAMA

Odmierz 2 dawki płynu do płukania i przelej go do pojemnika, a potem 2 paski namoczone w detergencie wrzuć do bębna. Podczas prania z myjki uwolni się specyfik piorący, wskutek czego pranie nabierze miłego aromatu. Całość starczy na kilka prań.

Najoszczędniejszy cykl prania

Ponieważ rachunki za prąd są dla wielu osób druzgocące, coraz częściej szukamy rozmaitych metod na uzdrawianie domowego budżetu. Jeśli chcesz nawet 4-krotnie zmniejszyć wydatki, to pierz ubrania w niższej temperaturze. Na ogół pierzesz ciuchy w 60°C? Wystarczy, że zmniejszysz temperaturę o 20°C, a pranie będzie ciągle efektywne, a do tego bardziej ekonomiczne. Tym sposobem nadal zapewnisz higienę i czystość, a ponadto zaoszczędzisz. Jeśli chcesz mniej płacić za wodę i prąd, to rozważ stosowanie trybu prania ECO.

REKLAMA

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem

REKLAMA