– Nie chcę brać udziału w tych rozgrywkach i w tym układaniu puzzli, ponieważ okazało się, że moje zaangażowanie w walkę z pedofilią w Kościele jest problemem dla niektórych – oświadczyła posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus w „Graffiti” w Polsat News. Posłanka partii Teraz!, która nie wystartuje w eurowyborach z list Koalicji Europejskiej, oceniła w rozmowie z Piotrem Witwickim, że „nie ma tam debaty na temat merytoryczności kandydatów”.

Schering-Wielgus zapytana o to, jak wygląda układanie list, odpowiedziała, że jest to „tragedia” i że pierwszy raz „w czymś takim” brała udział.

– Gdyby ludzie wiedzieli o tym, jak to wygląda, to chyba by się załamali. Gdyby przyrównać to, to jest zabawa w piaskownicy, wyrywanie łopatek, foremek, posypywanie się piaskiem – wyjaśniła i dodała, że nie chciała być w tej „piaskowicy”. – Ja zawsze wolałam skakać w gumę – zaznaczyła.

Scheuring-Wielgus powiedziała, że Grzegorz Schetyna „ma do połączenia różne osobowości, indywidualności z różnych partii” . Podkreśliła, że „szczerze współczuje” liderowi Platformy Obywatelskiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę