– Decyzja o wystawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera to jedna z lepszych decyzji w ostatnich latach – powiedział w Brukseli po poniedziałkowym spotkaniu z wicemarszałek Sejmu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

– Jak się ma do czynienia z takimi kandydatami i takimi politykami jak Małgorzata Kidawa-Błońska, absolutnie unikatowymi w dzisiejszych czasach, to chyba warto wesprzeć. Robię to z pełnym przekonaniem – podkreślił Tusk.

W jego ocenie kandydatka KO na premiera „stała się nadzieją na coś nowego w polskiej polityce”. – To jest kwestia tego, kto może dać ludziom nadzieję na coś lepszego i dlatego traktuję to w kategoriach nie tylko czystej polityki, ale też czegoś o wiele bardziej ludzkiego. Uważam, że to jest bardzo dobra decyzja – zauważył były polski premier.

Tusk zaznaczył, że dobrze zna Kidawę-Błońską. – Jak ona się zdecydowała wziąć sprawy w swoje ręce, to znaczy, że je wzięła i że gdyby tak wyborcy i Pan Bóg dał, i doszłoby do zwycięstwa, i gdyby pani marszałek została premierem, to nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami żadnego prowadzącego – stwierdził szef RE.

Tusk zaapelował do wyborców w Polsce o mobilizację i oddanie głosu na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

– Moje poglądy polityczne są znane, ale stawką jest coś poważniejszego niż tylko poglądy i partie. Stawką jest to, czy nasze życie będzie ponure, ciemne, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak pani marszałek Kidawa-Błońska – normalna, uśmiechnięta, mądra i dobra – powiedział Tusk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat