„To jedno wielkie oszustwo!”. Poseł KO żąda od prezesa TVP okazania faktur za reklamowanie PiS! (WIDEO)

– Idźcie na wybory 13 października, ale nie głosujcie nigdy w życiu na PiS, bo Polska będzie wyglądała tak, jak wygląda w tej chwili TVP – zaapelował w poniedziałek do wyborców wyraźnie zdenerwowany Jerzy Meysztowicz. Goszczącego w programie Adriana Klarenbacha „Minęła 9” posła Koalicji Obywatelskiej wyprowadziła z równowagi dwukrotna emisja, w czasie trwania audycji, najnowszego spotu Prawa i Sprawiedliwości.

   

Prowadzący program dziennikarz chciał, by obecni w studiu politycy odnieśli się do wyborczego klipu PiS-u. Meysztowicz uznał to jednak za manipulację i nadużycie.

– Trzeba byłoby zażyć jakieś lekarstwo, żeby wytrzymać to, co zostało zaprezentowane. To skandal. Jak można z pieniędzy publicznych robić reklamę wyborczą?– pytał poseł KO, po czym zwrócił się do prezesa TVP: – Panie prezesie Kurski, chciałbym od pana dostać kopię faktury za puszczenie dwa razy spotu wyborczego PiS w telewizji publicznej. Czy za to zapłacili?

   

Jerzy Meysztowicz podkreślił następnie, że jest „to jedno wielkie oszustwo” i wygłosił apel do telewidzów.

– Nie dajcie się omamić TVP. To jest manipulacja i to jest to, z czym będziemy walczyć. Jak chcecie, żeby Polska wyglądała tak, jak zostało to przedstawione, czyli jedna wielka propaganda, jedno wielkie oszustwo i wykorzystywanie publicznych pieniędzy dla celów politycznych, to będziecie to mieli – oświadczył.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News