Pixabay.com

Choć w ostatnich dniach pogoda nie rozpieszczała, to od najbliższej niedzieli w Polsce ponownie zawitają upały. Jak wynika z prognozy przygotowanej w Centrum Informatycznym TASK na Politechnice Gdańskiej przy współpracy z IMGW, na południu Polski może być nawet 30 stopni.

Wysokie temperatury będą w naszym kraju zaledwie przez kilka dni. W południowych rejonach Polski termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza w najbliższą niedzielę. Taki stan rzeczy utrzyma się do środy.

W pozostałych regionach naszego kraju prognozowana jest nieco niższa temperatury i nie przekroczy 25 stopni. W nocy i nad ranem będzie z kolei chłodno. Niekiedy przy gruncie może spaść do 4-6 stopni.

Opady nie powinny specjalnie nam przeszkadzać. Do soboty padać powinno jedynie w północnej części Polski, głównie nad morzem, natomiast w poniedziałek i we wtorek również na zachodzie i południu.

Od połowy przyszłego tygodnia przelotne opady mogą się przenieść na cały kraj. Takie warunki powinny utrzymać się do końca sierpnia. Wiatr z kolei będzie słaby i umiarkowany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę