To już plaga? Skandal na SOR-ze w Dąbrowie Górniczej! Kobieta zwijała się z bólu, aż zemdlała!!! Ratownik nie pomógł! [WIDEO]

Lekarze ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej nie udzielali pomocy kobiecie, która zwijała się z bólu. Spotkało się to z ostrą reakcją ze strony innych obecnych w placówce.

   

Film z całej sytuacji pojawił się na Facebooku. Widać na nim zwijającą się z bólu kobietę, która nie może liczyć na pomoc z żadnej ze stron. W pewnym momencie zemdlała i zamiast otrzymać fachową opiekę, jeden z ratowników, który był w okolicy zdarzenia.. oddalił się.

Pozostali obecni zaczęli krzyczeć i nawoływać pracowników Oddziału Ratunkowego, aby pomogli kobiecie. Zbulwersowani nagrywali całą sytuację, apelując o jak najszybszą pomoc. Pomimo napiętej atmosfery i nerwów, ratownik oddalił się od miejsca, w którym kobieta osunęła się na ziemię.

   

Bardzo szybko do nagrania doszedł prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak, który stwierdził, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. W jego opinii nie ma żadnego usprawiedliwienia na zachowanie ratownika, a w związku z tym zażądał odpowiedzi od dyrektora na pytanie, jakim cudem mogło do czegoś takiego dojść.

To kolejna bulwersująca sytuacja związana z przyjęciem pacjenta w ostatnim czasie. Kilka dni temu w Sosnowcu pomoc nie została udzielona 39-latkowi, który narzekał na ból i opuchliznę nogi. Mężczyzna otrzymał pomoc dopiero po dziewięciu godzinach, ale było na to już za późno i zmarł.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News