O ile w poprzednich latach niemieckie władze długo zatajały kwestię molestowania kobiet w czasie zabawy sylwestrowej, o tyle w tym roku berlińska policja nie usiłowała już ukrywać tego, co zaczyna być mroczną normą.

W policyjnym komunikacie poinformowano, że podczas imprezy sylwestrowej przy Bramie Brandenburskiej odnotowano przypadki molestowania seksualnego. Oświadczono również, że brak jest tolerancji dla takich zachowań i że sprawcy zostali zatrzymani.

W czasie zabawy przy Bramie Brandenburskiej żegnającej stary rok świętują co roku setki tysięcy berlińczyków i turystów z całego świata. Jest to największa impreza tego typu w Niemczech. Policjanci dostali informację o 10 atakach na kobiety w Berlinie. Siedmiu mężczyzn zostało zatrzymanych. Nie podano szczegółów co do sprawców ataków.

W Kolonii również odnotowano przypadki molestowania kobiet, sprawcy zostali ujęci. Koloński Sylwester zasłynął dwa lata temu z masowych napaści przez imigrantów, Na policję zgłosiło się wtedy aż 120 poszkodowanych kobiet. Były to przypadki kradzieży, rabunków, ale przede wszystkim molestowania seksualnego, a nawet gwałtu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę