„To największa afera finansowa ostatnich lat”. Dziennikarz robi film o SKOK-ach!

– To jeden z największych finansowych przekrętów ostatnich lat. Chcę pokazać, kto stoi za tym wielomiliardowym szwindlem – zapowiada w mediach społecznościowych Tomasz Sekielski i ogłasza zbiórkę środków finansowych na produkcję filmu dokumentalnego o SKOK-ach.

– Rządząca obecnie w Polsce ekipa nie jest zainteresowana ujawnieniem pełnej prawdy na temat SKOK-ów. Powód? Prawo i Sprawiedliwość przez lata chroniło spółdzielcze kasy przed ściślejszym nadzorem finansowym ze strony państwa. Ciekawe co kierowało politykami PiS-u, kto pociągał za sznurki w tej sprawie i jakie sekrety skrywa milioner oraz wpływowy senator Grzegorz Bierecki? – wyjaśnia Sekielski w wideo opublikowanym na Twitterze, jaki problem poruszy w swoim filmie.

– Afera SKOK-ów to największa afera finansowa ostatnich lat, do tej pory kosztowała nas ponad 4 miliardy 300 milionów złotych. Masowe oszustwa, wyłudzenia, wymuszenia a nawet próba zabójstwa – zauważa dziennikarz.

Zdjęcia do filmu, który ma pokazać, na czym polega aferalny charakter działania kas oszczędnościowych, mają się rozpocząć w marcu i skończyć jeszcze w tym roku. Tomasz Sekielski chce zrealizować film z datków zebranych w sieci, bo, jak tłumaczy, „w ten sposób zachowa niezależność finansową, a więc wolność od nacisków i presji, którą mogą chcieć wywierać wpływowe osoby ze świata polityki, finansów i służb specjalnych”.

Czytaj także:  Brudziński o przyczynie udziału młodzieży w ulicznych protestach: Ma niekontrolowany dostęp do internetu