– Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas”.

Tych słów nie wypowiedział Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz czy Katarzyna Lubnauer, tylko Kornel Morawiecki, ojciec niedawno powołanego premiera.

W wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” podkreślił ponadto, że rząd kierowany przez jego syna powinien uruchomić korytarze humanitarne, czyli zezwolić na przemieszczanie się uchodźców przez terytorium Polski.

– Nie ma powodów do zwlekania – powiedział marszałek senior.

Tezy Kornela Morawieckiego wywołały szok w elektoracie PiS i burzę na Twitterze. Są przecież całkowicie sprzeczne z linią partii władzy, która przyjmuje, że zgoda na obecność uchodźców w Polsce oznaczałaby ataki terrorystyczne w naszym kraju.

Sympatykom PiS nie mogą spodobać się również słowa Kornela Morawieckiego o Stanisławie Piotrowiczu z PiS, który jest twarzą reformy sądownictwa zatwierdzonej ostatnio przez prezydenta Dudę. Według lidera antykomunistycznej „Solidarności Walczącej” ktoś taki jak prokurator stanu wojennego odznaczany przez reżim PRL nie powinien nigdy zostać przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości.

Kornel Morawiecki ostro skrytykował również ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza za wysuwane przez niego publicznie oskarżenia wobec Rosji oskarżenia o spowodowanie katastrofy smoleńskiej i zamordowanie polskiego prezydenta.

– Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami. Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia – powiedział Morawiecki. – W tym zespole nie ma ekspertów z komisji Millera, a powinni w nim być. Raportowi zespołu Macierewicza, choćby był rzetelny, i tak połowa polskiego społeczeństwa nie da wiary – skrytykował komisję smoleńską ministra obrony narodowej.

https://twitter.com/Diament777/status/946326899835490306

https://twitter.com/PPodlodowski/status/946320269391663104

https://twitter.com/TheMascator/status/946329542582554624

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna