Tomasz Lis: PiS prowadzi Polskę do katastrofy, bo chaos to przedsionek piekła

REKLAMA

Redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis skomentował  reakcję polityków Prawa i Sprawiedliwości na czwartkową uchwałę Sądu Najwyższego. „PIS prowadzi Polskę do katastrofy, bo chaos to tylko przedsionek do piekła. Nie wiem czy to pocieszenie, ale naród sam za tą katastrofą dwa razy głosował”, napisał dziennikarz na Twitterze. „Czas to krótko powiedzieć – na naszych oczach PiS niszczy Polskę”, uzupełnił.

Lis podkreślił, że politycy partii rządzącej muszą ponieść konsekwencje prawne i polityczne za niszczenie prawa w Polsce. „Kaczyński, Duda i Ziobro powinni odpowiadać przed trybunałem za łamanie konstytucji i niszczenie państwa. Obyśmy tego doczekali”, stwierdził.

Publicysta odniósł się także do uchwały Sądu Najwyższego, w której stwierdzono, że sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa nie mają prawa do orzekania, a składy z ich udziałem są niewłaściwie obsadzone. „Jeden dzień pokazał kompletną katastrofę kilkuletniej PiS-owskiej operacji niszczenia wymiaru sprawiedliwości. Nigdy tak niewielu tak szybko i tak bardzo nie zaszkodziło Polsce”, zauważył.

Podziel się: