Tomczyk z PO: Morawieckiego i PiS bronią w Europie faszyści i ludzie, którzy rozbijają UE

Fot.Facebook.com/pisorgpl

Poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk skrytykował w audycji „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”  niedawne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. 

REKLAMA

– Cała Europa to widziała. Premier Morawiecki przedstawił jednoznacznie antyunijne wystąpienie. Dziś eurodeputowani z różnych państw wytykają nas palcami i mówią, że jesteśmy blisko drzwi. Te drzwi jesteśmy w stanie zaraz przekroczyć i mówię tu o polexicie – stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej.

Tomczyk nawiązał również do spotkania szefa polskiego rządu z przywódczynią antyunijnego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, która kandyduje w wyborach prezydenckich we Francji w 2022 roku i znana jest z sympatii proputinowskich.

REKLAMA

– Warto przytoczyć powiedzenie „pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś”. Kto jest dziś obrońcą Morawieckiego w Unii Europejskiej? Faszyści, nacjonaliści niemieccy, hiszpańscy, pani Le Pen, która jawnie współpracuje z Putinem. Kto jest dziś obrońcą PiS? Ludzie, którzy chcą rozbić Unię Europejską – oświadczył polityk opozycji.

Udostępnij: