Tomczyk z PO: Obalimy ten rząd. PiS rozbijemy w pył

– Żeby było jasne – my ten rząd prędzej czy później obalimy. Nikt z nas nie myśli o niczym innym w pierwszym kroku, jak obalenie tego rządu. W drugim kroku wprowadzenie zmian w Polsce, które pozwolą realizować wizję państwa zachodniego, otwartego, tolerancyjnego – oświadczył Cezary Tomczyk, szef klubu Koalicji Obywatelskiej w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

   

Polityk opozycji ujawnił, że po stronie opozycji „odbywają się różne rozmowy”. – Prowadzimy rozmowy z dwoma posłami z koalicji rządowej, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem koalicji, by stać się posłami niezależnymi, bo nie chcą firmować tego, co się dzieje w Polsce – zdradził Tomczyk.

– Zrobimy wszystko, żeby doprowadzić do upadku rządu PiS. Chcemy, żeby wybory były szybko, w neutralnych warunkach, najlepiej przez techniczny rząd – zaznaczył poseł PO.

   

Zdaniem Cezarego Tomczyka tylko jedna, duża lista opozycji jest w stanie „zniszczyć PiS”. – Doprowadzić do sytuacji, kiedy my ich rozbijemy w pył. To nasz polityczny cel. Na tym się skupiamy – wyjaśnił poseł PO.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News