We wtorek władze stanu Alabama poinformowały o spustoszeniach, jakie wywołało tornado. 23 ofiary śmiertelne w wieku od 6 do 89 lat i 8 osób uznanych za zaginione – to wynik tragedii. Ofiary znaleziono w pobliżu ich domów. Tornado nawiedziło wschodnią część Alabamy w niedzielę.

– Problemem jest ogrom rumowisk, jakie powstały na miejscach, gdzie znajdowały się domy po przejściu tornad – poinformował podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej WRLB-TV Jay Jones, szeryf zdewastowanego przez żywioł hrabstwa Lee. Huragan zmiatał wszystko, co napotkał na swojej drodze. Przeszedł przez pas o długości kilku kilometrów i szerokości ok. 800 m. Ofiary zostały najprawdopodobniej zaskoczone we śnie. Taką informację podał Bill Harris, koroner hrabstwa. Tornado całkowicie zniszczyło domy ofiar.

– Ludzie są wydobywani na powierzchnię przez ekipy ratownicze – powiedział szeryf Jones. Jest to jednoznaczne z przekonaniem, że pod gruzami wciąż znajdują się poszkodowani.
Tornada zerwały sieć energetyczną, czego wynikiem było odcięcie od prądu około 10 tys. gospodarstw. Stan Alabama położony jest nad Zatoką Meksykańską. Hrabstwo Lee zamieszkuje 140 tys. mieszkańców.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna