Totalna klęska Szydło! Nie chcą jej na wiceszefową Parlamentu Europejskiego!

Podczas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego politycy PiS zapowiadali, że Beata Szydło zawalczy w Brukseli o najważniejsze stanowiska. Jak donosi jednak RMF FM, była premier nie będzie nawet kandydatką na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego z ramienia eurosceptycznej frakcji EKR. Na to stanowisko ma bowiem kandydować inny polityk Prawa i Sprawiedliwości – Zdzisław Krasnodębski.

   

Polska może mieć nawet trzech wiceprzewodniczących europarlamentu. Chadecy mają bowiem wystawić kandydaturę byłej premier Ewy Kopacz z Platformy Obywatelskiej. Z kolei z poparciem socjaldemokratów o objęcie tej prestiżowej funkcji ma walczyć polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bogusław Liberadzki.

Wszystko wskazuje więc na to, że Beata Szydło, która w wyborach europejskich zdobyła rekordowy w skali kraju wynik, nie będzie miała, mimo zapowiedzi PiS, eksponowanego stanowiska. Nie zanosi się zatem, przynajmniej na razie, by była premier z PiS dorównała pozycją Ewie Kopacz, która nie dość, że objęła ostatnio stanowisko wiceprzewodniczącej Europejskiej Partii Ludowej, to jeszcze może zostać wiceszefową Parlamentu Europejskiego.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News