Kolejna kompromitacja Borysa Budki jako przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO-KO w obecnej kadencji Sejmu. W czwartek opozycja mogła uniemożliwić przekazanie – w ramach ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych – dwóch miliardów złotych telewizji publicznej. Jednak dzięki posłankom PO-KO Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej oraz Małgorzacie Tracz telewizja Kurskiego pieniądze te dostanie.

Przed głosowaniem na sali obrad nie było siedmioro posłów Zjednoczonej Prawicy. Do zerwania kworum wystarczało więc to, że cała opozycja nie wzięłaby udziału w głosowaniu, wyjmując swoje karty z czytników. Śledzińska-Katarasińska i Tracz zamiast to zrobić zagłosowały „przeciw”. Dzięki temu w głosowaniu uczestniczyło wymagane 230 posłów i partia Kaczyńskiego je wygrała.

Poseł Sylwester Tułajew z PiS podziękował posłankom opozycji za ich postawę. „Dzięki głosom posłanek @Platforma_org: Iwony Śledzińska-Katarasińskiej oraz Małgorzaty Tracz przyjęta została ustawa! Dziękujemy za głosowanie!”, napisał kpiąco na Twitterze.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!