Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Porwane domy, ranni ludzie!

REKLAMA

Porwane domki holenderskie na polu kempingowym przy ulicy Targowej i zniszczone samochody. To rezultat trąby powietrznej, która w piątek po południu przeszła przez Ustronie Morskie. Według pierwszych doniesień w czasie kataklizmu rannych zostało sześć osób.

Trąba powietrzna przeszła nad miejscowością około godziny 18. Państwowa Straż Pożarna pierwsze zgłoszenie o zniszczeniach otrzymała kwadrans po szóstej po południu.

REKLAMA

Z ostatnich informacji wynika, że w wyniku nawałnicy ucierpiało sześć osób, w tym jedno dziecko. Część z nich, zgodnie z komunikatami PSP, została przygnieciona przez elementy konstrukcyjne domków holenderskich. Osiem budynków tego typu zostało porwanych przez trąbę.

W wyniku gwałtownych burz, który przeszły w ostatnich kilkudziesięciu minutach nad województwem zachodniopomorskim, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach świdwińskim i kołobrzeskim.

Tego typu zjawiska atmosferyczne mogą nie być ostatnimi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał bowiem dla dziesięciu województw ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami z gradem, który może towarzyszyć bardzo silny wiatr.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczą południowej części województwa dolnośląskiego, południowych i wschodnich powiatów Wielkopolski, północnej i centralnej części Mazowsza oraz całych obszarów województw łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Z kolei alert pierwszego stopnia IMGW ogłosiło dla południowej centralnej części województwa zachodniopomorskiego, południowych i centralnych powiatów Dolnego Śląska, dla północy i zachodzie Wielkopolski oraz dla całości obszarów województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego.

Udostępnij: