Na północy Włoszech, w Bolonii, doszło do potężnej eksplozji, która przypominała olbrzymią kulę ognia. Na autostradzie, na której doszło do wybuchu, ruch został zablokowany. W wyniku eksplozji dwie osoby nie żyją i co najmniej 55 osób zostało rannych.

Dwie osoby nie żyją, 55 osób zostało rannych, w tym 14 osób jest w stanie ciężkim – to bilans po wybuchu, do którego doszło na autostradzie w Bolonii. Wiadomo, że do eksplozji doszło z powodu wypadku. Ciężarówka, która najprawdopodobniej przewoziła łatwopalny materiał, np. kwas, uległa wybuchowi. Podczas eksplozji palić zaczęły się także inne pobliskie auta znajdujące się na autostradzie, z czego przynajmniej dwa znajdujące się najbliżej ciężarówki także wybuchły.

Na miejscu zdarzenia obecna była straż pożarna, karetki pogotowia oraz policja. Wybuch był na tyle duży, że widać go była z bardzo dalekiej odległości. Autostrada została zakorkowana. Ruch został spowolniony także na bocznych drogach dojazdowych.

Z informacji, które zostały podane do obiegu publicznego, wiadomo, że wybuch miał bardzo dużą siłę. Z pobliskich budynków wyleciały szyby z okien. Na autostradzie, w miejscu, w którym doszło do eksplozji, zawalił się także pas ruchu. Wielu mieszkańców miasta w celach bezpieczeństwa zostało ewakuowanych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!