Sprawa, o której od kilku dni mówi cała Polska, przybiera coraz wyraźniejszego kształtu. Dolnośląska policja bada kwestię ujawnienia pełnego wizerunku Jakuba A., głównego podejrzanego w sprawie morderstwa 10-letniej dziewczynki. Postępowanie planuje również wszcząć prokuratura.

Fotografia z wizerunkiem domniemanego zabójcy 10-letniej Kristiny zostało opublikowano na profilu ,,Łączy nad Świdnica” na portalu Facebook, wraz z dopiskiem ,,Niech każdy go zobaczy”. Co prawda po jakimś czasie zdjęcie zostało usunięte, ale szybcy internauci zdołali przekazać je dalej, przez co w sieci cały czas ono krąży. Fotografia przedstawia 22-letniego mężczyznę w samych bokserkach i koszulce oraz ze skutymi rękami, siedzącego na krześle.

Krzysztof Zaporowski z biura wewnętrznego policji na Dolnym Śląsku przyznał, że organ obecnie weryfikuje, z jakiego źródła pojawiło się to zdjęcie w Internecie i kto jest za to odpowiedzialny. Zapewnił też, że służby policyjne na poważnie zajmą się to sprawą i znalezieniem autora.

W poniedziałek, kiedy zdjęcie pojawiło się na portalu Facebook, pojawiły się głosy, że powstało ono w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. To właśnie tam 22-letni mężczyzna składał swoje zeznania. Informacje te zostały jednak wyparte przez prokuratora Mariusza Pinderę, który powiedział, że z fotografii jasno wynika, że nie została ona zrobiona w tym miejscu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna