Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Belo Horizonte w Brazylii. Na jedną z ulic runął samolot, wskutek czego śmierć poniosły co najmniej trzy osoby.

Jednosilnikowy samolot z trzema osobami na pokładzie runął na jedną z ulic w Belo Horizonte w Brazylii. Do katastrofy doszło niecałe półtora kilometra od lotniska Carlos Prates. Według wstępnych ustaleń, maszyna runęła niedługo po stracie, zaś efektem tego była śmierć co najmniej trzech osób.

Dowódca tamtejszej straży pożarnej, pułkowsnik Erlon Botelho przekazał, jak wyglądało miejsce katastrofy po przybyciu służb ratunkowych. – Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, natknęliśmy się na wielki pożar. Jedna z ofiar śmiertelnych była na pokładzie samolotu – zdradził.

Wśród osób, które przeżyły katastrofę był pilot samolotu. W trakcie pracy strażacy uznali, że jedną z ofiar był przypadkowy przechodzień, zaś drugą osoba siedziała w samochodzie, na który runęła maszyna. Pozostałe pojazdy, które zostały uszkodzone wskutek upadku były puste.

Wstępne dochodzenie wykazało, że niedługo przed wypadkiem maszyna została sprzedana. Samolot miał zostać dostarczony do nabywcy w Ilheus we wschodniej części kraju. Póki co nie zdołano ustalić, jaka była bezpośrednia przyczyna katastrofy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę