Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w okolicy Pabianic, na drodze wojewódzkiej nr 482 przy węźle drogowym Chechło II. W zderzeniu trzech pojazdów, w tym dwóch osobowych i ciężarówki, śmierć na miejscu poniósł 43-letni mężczyzna.

Wypadek miał miejsce w środowy poranek. Wstępne ustalenia policji sugerują, że sprawcą zdarzenia był 85-letni kierowca samochodu marki Skoda Octavia. W pewnym momencie podjął on manewr skrętu w lewo w drogę S14, nie ustępując przy tym pierwszeństwa 43-latkowi, który z kolei przemieszczał się autem marki Opel Zafira.

Konsekwencje tego manewru były opłakane w skutkach. Wskutek nieuwagi, opel wpadł pod jadącą za skodą ciężarówkę, po czym przewrócił się na bok. 43-letni kierowca nie miał szans na przeżycie i jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Niedługo po wypadku policjanci pod nadzorem prokuratury rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie od oględzin miejsca wypadku i zabezpieczenia śladów, które mogą pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu zdarzeń. W najbliższym czasie oba podmioty powinny dociec, w jakich okolicznościach doszło do śmierci 43-latka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę