Pogrzeb
Twitter | E-KWAT TV

W tragiczny sposób zakończył się pogrzeb w jednej z dzielnic Jaunde, stolicy Kamerunu. Podczas ceremonii pod uczestnikami osunęła się ziemia, w wyniku czego śmierć poniosło 14 osób. Nieoficjalne źródła twierdzą, że ofiar mogło być nawet dwa razy więcej.

Do okropnego zdarzenia doszło w niedzielę 27 listopada. Pogrzeb odbywał się na boisku piłkarskim w jednej ze stołecznych dzielnic. Agencja Reutera informuje, że żałobnicy pojawili się obok 20-metrowego nasypu.

Część gruntu w pewnym momencie nagle się zawaliła, a ziemia przygniotła uczestników ceremonii. Ocalałe osoby zaczęły odkopywać innych. Do sieci trafiły nagrania z tego zdarzenia, choć większość z nich jest zbyt drastyczna do publikacji.

– Przenosimy zwłoki do kostnicy w szpitalu centralnym, podczas gdy poszukiwania innych osób lub zwłok wciąż trwają – powiedział Naseri Paul Bea, gubernator regionu Centrum Kamerunu, w publicznym radiu CRTV.

Agencja Reutera podaje, że na chwilę obecną potwierdzono 14 zgonów, a kolejne kilkanaście osób trafiło do szpitali. Niektóre lokalne źródła podają z kolei, że ofiar mogło być nawet około 30.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!