REKLAMA

Alpy
Fot. Pixabay.com

Austriackie media przekazały bardzo smutną informację na temat wypadku, do którego doszło na terenie stoku narciarskiego „Zillertal Arena” w Tyrolu. Na skutek upadku z dużej wysokości zginęła 35-letnia Polka.

REKLAMA

Tragiczny wypadek miał miejsce w ostatnią sobotę w ośrodku narciarskim „Zillertal Arena”. Polka zjeżdżała na nartach czerwonym szlakiem nr 11 około godziny 13:00. W pewnym momencie miała stracić kontrolę i wypaść z trasy, po czym spaść z 10 metrów na pełny kamieni leśny teren.

Po pewnym czasie służby znalazły nieprzytomną kobietę i przystąpiły do reanimacji. Na miejsce wezwano również helikopter, jednak Polki nie udało się uratować. Zarządzona została sekcja zwłok celem ustalenia dokładnej przyczyny śmierci.

REKLAMA

W Polsce również rozpoczął się sezon narciarski. Rzeczniczka małopolskiej policji podinsp. Katarzyna Cisło poinformowała PAP, że policjanci na nartach będą dyżurowali na zorganizowanych terenach narciarskich położonych w powiatach: tatrzańskim, nowosądeckim, nowotarskim, limanowskim i tarnowskim.

– Narciarze i osoby uprawiające snowboarding powinny korzystać ze stoku w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych osób. Policjanci będą zwracali uwagę, czy osoby uprawiające narciarstwo lub snowboarding przestrzegają obowiązującego regulaminu danego stoku, a także przestrzegają Kodeksu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS – dodała rzeczniczka.

REKLAMA

REKLAMA