Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek w niemieckiej Bawarii. W karambolu na autostradzie A6 wziął udział polski bus, w wyniku czego zginął pasażer. Kierowca został z kolei ciężko ranny.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 10:20 nieopodal miejscowości Ansbach. Polski bus jechał w kierunku miasta Heilbronn, ale w pewnym momencie wjechał w ciężarówkę. Następnie rozbił się o barierę oddzielającą dwa pasy ruchu.

Siła uderzenia była na tyle duża, że 52-letni pasażer busa zginął na miejscu. Kierowcą pechowego pojazdu był z kolei 38-letni mężczyzna, który doznał ciężkich obrażeń.

Niemiecka policja przekazała, że autostradą A6 w Bawarii jechały trzy samochody w kolumnie. Z przodu znajdował się ciągnik siodłowy z Rumunii, z tyłu jechał TIR z polski, natomiast z tyłu samochód osobowy.

Kierowca polskiego busa chciał wyprzedzić oba pojazdy. Uderzył jednak w polską ciężarówkę, która następnie wjechała na rumuńskiego TIR-a. Dwa Polacy jadący TIR-em doznali obrażeń, natomiast kierowca z Rumunii wyszedł z wypadku bez szwanku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę