Najprawdopodobniej nadmierna i nieprzystosowana do warunków prędkość była przyczyną tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni. W jego wyniku śmierć na miejscu poniosło trzech młodych mężczyzn.

Rzecznik prasowy komendanta policji w Gdyni, kom. Krzysztof Kuśmierczyk wyjaśnił okoliczności zdarzenia. Do tragicznego wypadku doszło około godziny 5:00 na osiedlu Chwarzno. Jadący z dużą szybkością samochód osobowy uderzył bokiem w słup oświetleniowy. Kierowcą okazał się być 27-letni mieszkaniec Gdyni. Oprócz niego śmierć poniosło dwóch pozostałych pasażerów.

Wstępne oględziny pozwalają sądzić, że bezpośrednią przyczyną wypadku była prędkość. Kierowca nie przystosował jej do warunków, jakie panowały na drodze. Podobnie jak na terenie całego kraju, w Gdyni panowała gęsta mgła, która w połączeniu z ujemną temperaturą w bardzo dużym stopniu mogła wpłynąć na to zdarzenie.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą postępowanie, które ma dowieść, czy to prędkość faktycznie była bezpośrednią przyczyną tragedii. Doszło do niej na wysokości zjazdu z osiedla
i skrzyżowania ulic Chwarznieńskiej i Okrężnej. Wskutek tego służby apelują do kierowców, aby wybierali inne trasy i uniknęli utrudnień na drodze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę