REKLAMA

Tragedia w liceum w Międzyrzeczu. 15-latek wyskoczył z pierwszego piętra budynku szkoły
Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu | fot. Google Streetview

W lubuskim Międzyrzeczu doszło do przerażającej tragedii. 15-letni uczeń zabił się na oczach kolegów i koleżanek. Nastolatek nie przeżył upadku z pierwszego piętra budynku szkoły. Policja potwierdza, że uczeń podjął próbę samobójczą, która niestety była udana.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło na terenie Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu, w woj. lubuskim. 23 października jeden z uczniów szkoły ponadpodstawowej rzucił się z okna budynku placówki. 15-latek spadł ze stosunkowo niskiej wysokości, bo okno mieściło się na pierwszym piętrze. Po upadku chłopak został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Na miejscu pracują śledczy w asyście prokuratury. Policjanci przeglądają szkolny monitoring próbując ustalić, co wydarzyło się w międzyrzeckim LO – przede wszystkim to, gdzie w czasie tragicznego zdarzenia znajdowali się szkolni pedagodzy. Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do podżegania do samobójstwa.

REKLAMA

„Z uwagi na bardzo delikatny charakter sprawy nie będziemy informować na razie o szczegółach” – powiedział w rozmowie z „Wyborczą” Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Pomoc dla osób w sytuacjach kryzysowych

W 2022 roku doszło w Polsce do 5108 samobójstw – według OECD. Polska jest jednym z niechlubnych liderów światowego rankingu samobójstw i prób samobójczych. Nasz kraj zajmuje 15. miejsce w światowym rankingu oraz 10. miejsce w Unii Europejskiej. Samobójstwa najczęściej występują wśród mężczyzn, szczególnie młodych.

REKLAMA

Jeśli masz myśli samobójcze lub jesteś w sytuacji kryzysowej i potrzebujesz wsparcia psychologicznego, zadzwoń pod jeden z wybranych poniżej numerów. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111

REKLAMA

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA