W miejscowości Paczków w województwie opolskim doszło do tragicznego wypadku. W trakcie prac budowlanych, pracująca koparka najpierw uderzyła mężczyzna, a następnie go przygniotła. Poszkodowany był reanimowany, ale bezskutecznie.

Całe zdarzenie miało miejsce w niezwykle niefortunnym miejscu, bowiem w centrum miasta. Aktualnie w Paczkowie trwa przebudowa miejskiego rynku, polegająca między innymi na wyrównaniu powierzchni. Używana do tego jest koparka, która była ,,sprawczynią” wypadku.

Jak się okazało, ofiarą był 46-letni mężczyzna, który nie był pracownikiem budowy, a jedynie przechodniem, który zatrzymał się przy remoncie w celu jego obserwacji. Operator koparki go nie zauważył, wskutek czego nieświadomie uderzył go wystającą częścią pojazdu, która następnie przygniotła ofiarę.

Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawiła się ekipa ratownicza z paczkowskiego szpitala. Wobec 46-latka zastosowano resuscytację, ale jak się okazało, na nic się ona nie zdała. Przygniecenie przez część koparki okazało się dla niego śmiertelne.

W następstwie tego tragicznego wypadku, sprawę będzie badała miejscowa policja. Analizie zostanie poddane między innymi to, czy plac budowy był odpowiednio zabezpieczony i jak doszło do tego, że w bezpośrednim sąsiedztwie pojazdu znalazł się nieupoważniony mężczyzna.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna