Park rozrywki
Pixabay.com

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niemieckim parku rozrywki Klotti Park. 57-letnia kobieta podczas jazdy rollercoasterem wypadła z wagonika i pomimo podjętej reanimacji nie udało się jej uratować.

Do dramatycznego wydarzenia doszło w Klotti Park w Nadrenii-Palatynacie w ostatnią sobotę, około półtorej godziny przed zamknięciem parku. 57-latka wypadła z kolejki górskiej i doznała śmiertelnych obrażeń.

W poniedziałek rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie. Początkowo ustalano, czy śmierć kobiety była spowodowaną winą osoby trzeciej, czy też doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zgodnie z pierwszymi ustaleniami, nie doszło do przestępstwa.

Prokuratura w Koblencji wyznała, że ofiara miała najpierw „poślizgnąć się na swoim miejscu, gdy kolejka znajdowała się na zakręcie, po czym spadła na ziemię z wysokości około ośmiu metrów”.

Świadek tragicznego wypadku powiedział w rozmowie z „Bildem”, że nikt nie sprawdzał ręcznie, czy barierki zabezpieczające w wagonikach są dobrze zamknięte. Tuż przed tragedią tą sama kolejką górską jeździła jego córka.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!