Tragedia w Pile! W zalewie utonęły dwie osoby

REKLAMA

Pogoda sprzyja coraz częstszym wyjazdom nad wodę. Kąpiele w rzekach, jeziorach lub w morzu często dla osób, które nie zachowują ostrożności, a także dla kąpiących się pod wpływem alkoholu, kończą się tragicznie. Rokrocznie w sezonie letnim tonie kilkaset osób.

Do takiej tragedii doszło w Pile nad Zalewem Koszyckim. Utonęły dwie osoby – kobieta oraz mężczyzna po tym, jak łódka, na której się znajdowali, wywróciła się. Trzecia osoba, która była obecna na łódce, zdołała przeżyć. Do tragedia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Osoby, które płynęły łódką, były w wieku od 30 do 41 lat. Zaraz po zdarzeniu jednemu mężczyźnie udało się dopłynąć do brzegu, a tym samym uratować życie.

REKLAMA

Policja otrzymała zgłoszenie około północy.  – Trzy osoby wypłynęły łódką, która po pewnym czasie się przewróciła. Jeden z mężczyzn o własnych siłach dopłynął do brzegu – powiedział  sierżant sztabowy Jędrzej Panglisz, z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.​

Podczas akcji ratunkowej strażacy wyłowili z wody dwa ciała. Okoliczności całego zajścia badane są przez prokuraturę w Pile.

REKLAMA