W wyniku pożaru w rosyjskim  centrum handlowym w mieście Kemerowo zginęły 53 osoby. Wśród ofiar są dzieci. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, a do szpitali przetransportowano 12 poszkodowanych.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Cały czas przeszukują zgliszcza centrum handlowego.  Ministerstwo do spraw sytuacji kryzysowych wydało informację, że nie wykluczone jest, iż ofiar będzie więcej. Wiele dzieci jest zaginionych, zdesperowani rodzice zdecydowali szukać ich na własną rękę. W trakcie eksplozji pożaru w centrum handlowym przebywało kikaset dzieci. Ich rodzice pozostawili je w kinie lub w sali zabaw dla najmłodszych.

Fatalny pożar miał eksplodować właśnie na placu zabaw. Jedno z bawiących się dzieci  podpaliło zapalniczką zjeżdżalnię lub piankę w suchym basenie. Jednak teorii na temat źródła ognia jest wiele. Russia Today podaje, iż płomienie mogły pojawić się po zwarciu w instalacji elektrycznej.

W galerii handlowej wśród przebywających osób wybuchła panika, zaczęli uciekać na własną rękę. Według relacji świadków nie zadziałały alarmy przeciwpożarowe. Wybuch pożar objął teren 1,6 metrów kwadratowych. Budynek jest w części zdewastowany. Fragment dachu i podłoga wewnątrz jest zawalona.

Dzieci, które zostały uwięzione przez ogień dzwoniły i pisały wiadomości do swoich rodziców. Rosyjskie media społecznościowe są wstrząśnięte tą sytuacją i żyją pożarem do teraz.

Wpis, który opublikowała na swoim profilu społecznościowym wycisnął wiele łez.

– Jesteśmy w ogniu. Prawdopodobnie pożegnamy się na zawsze – napisała dziewczynka.

Ukazały się także informacje, że w pożarze mogła zginąć cała klasa. Wiadomo, że dzieci przyjechały na wycieczkę do Kemerowa. Ich nauczyciel chciał zrobić im radość i zdecydował zabrać uczniów na wystawę komiksów w centrum handlowym. W wyniku eksplozji zginęło także wiele zwierząt, które zamieszkiwały małe zoo.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!