REKLAMA

pociąg
fot. Pixabay

Do dramatycznego zdarzenia doszło w okolicach Belęcina w województwie wielkopolskim. Pochodzący z Siedlec zaledwie 15-letni chłopak zginął pod kołami pociągu. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęła się już policja.

REKLAMA

Tragiczne zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 17:00 na torach kolejowych w okolicy Belęcina w powiecie wolsztyńskim. – W następstwie potrącenia przez pociąg relacji Leszno – Zbąszynek śmierć na miejscu poniósł 15-letni mieszkaniec gminy Siedlec – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. sztab. Wojciech Adamczyk z komendy policji w Wolsztynie.

Funkcjonariusz przekazał również, że załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, podróżującym pociągiem zapewniono transport zastępczy. Torowisko, na którym doszło do tragedii, zostało zabezpieczone przez mundurowych.

REKLAMA

– Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, poddali też badaniu alkotestem maszynistę i kierownika pociągu, ustalając w ten sposób, że mężczyźni byli trzeźwi – podkreślił oficer prasowy.

Decyzją prokuratora ciało 15-letniego chłopaka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. – W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą przyczyna i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – zaznaczył policjant.

REKLAMA

REKLAMA