Komenda Główna Policji poinformowała, że od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja na polskich drogach doszło do 746 wypadków, w których zginęło 61 osób, a 954 osoby zostały ranne. Zatrzymano ponad 3200 nietrzeźwych kierowców.

– Spodziewamy się dzisiaj wzmożonych powrotów, dlatego wszystkich prosimy przede wszystkim o zachowanie rozsądku. O alkoholu za kierownicą też nie może być mowy. Należy zabezpieczyć sobie trochę więcej czasu na powrót, bo ruch będzie się skupiał na drogach wjazdowych i tam też można spodziewać się kontroli policyjnych – powiedział w niedzielę podkomisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

– Piękna pogoda nie jest gwarantem bezpieczeństwa. Policjanci mają swoją rolę i mogą pomóc, ale najważniejszy jest czynnik ludzki za kierownicą – dodał Opas.

– Pogoda bardzo „czaruje” i ludzie często myślą, że przy danej prędkości są w stanie zapanować nad pojazdem, a okazuje się, że nie do końca dają radę. Stąd dochodzi później do otwarcia oczu na rzeczywistość, która niestety bardzo szybko się zbliża – wyjaśnił Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ramach tegorocznej akcji zabezpieczenia powrotów z długiego weekendu na drogi wyjechało ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Policjanci w pierwszej kolejności skupili się na kierowaniu ruchem, kontrolowaniu przekraczania prędkości i stanu trzeźwości kierowców. Sprawdzają także sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia ładunków.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna