Według najnowszego sondażu przeprowadzonego dla NBC News i „Wall Street Journal”, gdyby wybory prezydenckie w USA odbyły się w najbliższy wtorek, Donald Trump nie miałby szans na reelekcję. Polityk Partii Republikańskiej przegrałby ze wszystkimi prawdopodobnymi kandydatami Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach, czyli m.in. z Joe Bidenem, Berniem Sandersem i Elizabeth Warren.

U Demokratów trwają obecnie prawybory i wszystko wskazuje na to, że przeciwnikiem Trumpa będzie były wiceprezydent Joe Biden. Biden pełnił swoją funkcję za prezydentury Baracka Obamy.

Sondaż miał wykazać, który z kandydatów Partii Demokratycznej miałby największe szanse w starciu z Trumpem. Obecny prezydent nie ma się z czego cieszyć, gdyż wyniki okazały się dla niego bardzo niekorzystne. Z odpowiedzi uczestników badania wynika, że Trump przegrałby ze wszystkimi pięcioma politykami Demokratów, którzy wystartowali w prawyborach w tej partii.

Joe Biden wyborach uzyskałby 51 proc. głosów, podczas gdy Donald Trump – 42 proc. Podobny wynik zanotował kandydat radykalnej lewicy Bernie Sanders, który zdobyłby 50 proc. głosów, zaś Trump 43 proc.

Urzędującego prezydenta pokonałaby również senator Partii Demokratycznej z Massachusetts Elizabeth Warren, zdobywając 48 proc., na urzędującego prezydenta zagłosowałoby 43 proc. Amerykanów biorących udział w sondażu.

Największe szanse Trump miałby z Kamalą Harris, z którą przegrałby zaledwie różnicą jednego procenta głosów – 45 do 44 proc.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę